Timmermans członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Złożono doniesienie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Na celowniku utworzonej niedawno w Rumunii specjalnej sekcji ścigania przestępstw znaleźli się wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i komisarz ds. sprawiedliwości Věra Jourová.

Timmermans i Věra Jourová to dwie z czterech osób, przeciwko którym wniesiono skargę do specjalnej sekcji ds. ścigania przestępstw w Rumunii.

Do sprawy odnoszą się rumuńskie media, gdzie udział polityków w złożonej skardze jest szeroko komentowany. Według nich zamieszani są w sprawę również prokurator generalny Rumunii (Augustin Lazar) i szefowa przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Bukareszcie (Angela Cristea).

Skarga jest związania z raportem w ramach mechanizmu współpracy i weryfikacji (CVM). Politycy i urzędnicy są więc oskarżeni o zorganizowanej grupy przestępczej, nadużycie władzy, fałszerstwo i przekazywanie nieprawdziwych informacji.

Czytaj także: Skoro Polska to istotny partner dla USA, to dlaczego wciąż potrzebujemy wiz? Mosbacher odpowiada

Oskarżeni nie chcą komentować sprawy, lakonicznie do zlożonej skargi odnosi się również rzecznik KE, Margaritis Schinas. Zaznaczył on, że wszyscy urzędnicy KE są chronieni immunitetami, a za złamanie prawa odpowiadają przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.

dorzeczy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY