CBA bierze na celownik Tramwaje Warszawskie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
centrum Warszawy

/ fot. pixabay

Jak podaje dziennik “Puls Biznesu”, Centralne Biuro Antykorupcyjne zajmie się sprawą przetargu na dostawę 213 tramwajów dla Warszawy, wygranego przez firmę Hyundai Rotem Company.

Centralne Buro Antykorupcyjne zamierza przeanalizować przebieg przetargu wygranego przez koreańskiego giganta. Mówi się, że to rekordowo duże zamówienie dokonane przez spółkę należącą do m.st. Warszawy.

“15 lutego 2019 r. CBA poprosiło Tramwaje Warszawskie o wgląd w dokumentacje przetargową i kopie dokumentów. Dokumentacja zostanie przekazana zgodnie z treścią pisma informującego o bezterminowej kontroli. Podczas prowadzonych działań kontrolnych zawsze wykazujemy się współpracą i pełnym wsparciem służb kontrolnych” – zawiadamia Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Czytaj również: Cztery osoby podejrzane o korupcję w KGHM zatrzymane przez CBA

CBA potwierdziło, że podejmie odpowiednie działania, lecz zaznacza, że niekoniecznie musi dojść do zainicjowania kontroli administracyjnej.

“Zwróciliśmy się do spółki Tramwaje Warszawskie o przekazanie dokumentów dotyczących postępowań przetargowych. Prowadzimy wstępne czynności analityczne, które nie są ograniczone czasem, ani konkretną tematyką i – podkreślam – mogą, ale nie muszą zakończyć się wszczęciem kontroli administracyjnej. Kontrola jest natomiast ściśle regulowana procedurą, która trwa na ogół trzy miesiące i może się przedłużyć do dziewięciu”- tłumaczył Temistokles Brodowski z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Dużo droższe oferty konkurentów

Hyundai Rotem Company przebiło oferty rywalizujących przedsiębiorstw proponując kwotę 1,8 mld zł. Konkurujące spółki żądały kolejno 2,4 mld (Stadler i Solaris) i 2,8 mld (PESA Bydgoszcz). Ta ostatnia zakwestionowała wybór dokonany przez miasto i złożyła odwołanie w Krajowej Izbie Odwoławczej.

Źródłó: polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY