14-latek zgwałcił koleżankę. Obrońca tłumaczy: “Ma trudne środowisko rodzinne”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

14-letni Macedończyk zgwałcił koleżankę z klasy – jego kolega postanowił sfilmować gwałt, a następnie film dostał się do obiegu. Na pytanie sędziego dlaczego to zrobił nastolatek odpowiedział: “Nie wiem.”

Oskarżonego postanowił wytłumaczyć obrońca: “Oskarżony ma trudne środowisko rodzinne. Nigdy nie powiedziano mu co dobre, a co złe.”

Według obrońcy to trudne dzieciństwo skutkowało gwałtem na koleżance i pochwaleniem się tym w Internecie. Jak tłumaczył – rodzice 14-latka z Macedonii rozstali się dwa lata po jego urodzeniu. Odtąd nie było kontaktu z ojcem. Natomiast ojciec drugiego chłopca mieszka od kilku lat w Paryżu, a matka przebywa w areszcie.

https://twitter.com/delestoile/status/1098722047008665601

14-latek zgwałcił swoją koleżankę we wrześniu 2018 roku. Spotkał się z nią, po czym zamknął dziewczynkę w windzie i ją zgwałcił. Uczniowi pomógł 15-latek, który nie tylko pomógł zamknąć uczennicę, tak, aby nie mogła wołać o pomoc, ale sfilmował całe zdarzenie i rozprzestrzenił filmik.

Ofiara nie powiedziała nikomu o gwałcie – prawdopodobnie ze wstydu. Filmik zobaczyła jednak dyrektorka szkoły, która złożyła skargę i zawiadomiła służby. Nastolatkowie odpowiedzieli za ten czyn przez Sądem Okręgowym w Wiedniu.

Czytaj także: Tunezja: Homoseksualista złożył skargę o gwałt – został skazany za sodomię

Chłopcy zostali zatrzymani do złożenia wyjaśnień. Rozprawa odbyła się dopiero w lutym 2019 roku. Jak stwierdzili przed sądem “nie wiedzą” dlaczego to zrobili. “Nie planowaliśmy tego, że ją zgwałcimy” – mówił 14-latek. “Czy miałeś wrażenie, że dziewczyna tego chce?” – pytał sędzia. “Nie. Powiedziała, że ​​tego nie chce “- przyznał oskarżony. “Dlaczego więc to zrobiłeś?” – jednak urzędnik nie otrzymał odpowiedzi.

vienna.at
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY