“Skoro Polska to istotny partner dla USA, to dlaczego wciąż potrzebujemy wiz?” Mosbacher odpowiada

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ źródło: wikipedia

W grudniu Mosbacher zapowiadała zniesienie wiz dla Polaków, którzy chcą się wybrać do USA. Tymczasem proces ten może się wydłużyć, chociaż jak przekonuje ambasador “prace idą zgodnie z planem”.

Słowa ambasador są szeroko komentowane w mediach społecznościowych. 18 lat po Afganistanie i 16 lat po Iraku. Tyle musi czekać największy sojusznik USA w Europie na wizy – piszą użytkownicy Twittera.

Czytaj również: USA traktują Polaków dość służalczo. Stracimy wizerunkowo – iranista o konferencji bliskowschodniej

O wizy postanowił zapytać również Michał Kobosko w programie “Racja Stanu Extra” – Skoro Polska jest tak istotnym partnerem Ameryki, to dlaczego Polacy wciąż potrzebują wiz wjazdowych?

Przypominamy, że to sama Mosbacher publicznie zapowiedziała, że zniesienie wiz to jej główny program dla Polski. Wizy miałyby zostać zniesione do 2019 roku. Jednak wiadomo już, że proces ten może się przedłużyć o kilka miesięcy.

Prace toczą się zgodnie z planem. Nie mamy większego wpływu na odsetek odrzucanych wniosków o wizy USA – mówiła. Ambasador USA podkreśliła, że obecnie wynosi on 3,99 proc., a musi spaść poniżej 3 procent, aby Polska mogła liczyć na zniesienie wiz. W tym celu mają być podejmowane konkretne działania – obiecuje Mosbacher.

Uważam, że jesteśmy w stanie osiągnąć cel w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Jestem tego pewna – dodała w programie “Racja Stanu Extra”.

dorzeczy
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY