Putin straszy USA większymi zbrojeniami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Władimir Putin Prezydent Rosji na dorocznym przemówieniu dla Zgromadzenia Federalnego zagroził Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom. Odpowie na rozmieszczanie rakiet w Europie przez NATO.

Zachwalał podczas przemówienia nową ponaddźwiękową rakietę “Cyrkon”, którą będzie można rozmieścić na okrętach marynarki wojennej w tym okrętach podwodnych, które wejdą do służby. Prędkość tych pocisków ma wynosić 9 machów.

Czytaj więcej: Przekop Mierzei Wiślanej staje się faktem – wycięto drzewa

Dodatkowo pocisk Kindżał oraz działo Piereswiet pokazały już swoje destrukcyjne możliwości. Kolejne testy pomyślnie przechodzi pocisk Buriewiestnik oraz torpeda Posejdon.

Rosyjska flota otrzyma siedem nowych okrętów podwodnych – deklaruje Prezydent Rosji Władimir Putin.

Wina za zaostrzenie konfliktu spada na amerykanów

W opinii Władimira Putina za obecny stan relacji z USA odpowiadają amerykańskie władze, które szkodzą same sobie przez antyrosyjską politykę.

“Rosja będzie zmuszona stworzyć i rozlokować takie rodzaje uzbrojenia, które mogą zostać wykorzystane nie tylko w stosunku do tych terenów, z których będzie pochodziło bezpośrednie zagrożenie, ale także wobec tych, gdzie znajdują się centra podejmowania decyzji o użyciu zagrażających nam kompleksów rakietowych” – oświadczył rosyjski Prezydent.

Pokłada on nadzieję w rozwój relacji z Chinami oraz Indiami. Od UE oczekuje natomiast realnych działań na rzecz poprawy relacji z Rosją.

W przemówieniu do Zgromadzenia Federalnego była także mowa o sprawach socjalnych, podniesieniu zasiłków, o ulgach hipotetycznych i podatkowych dla rodzin wielodzietnych czy też o potrzebie walki z biedą.

PR24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY