Nigel Farage: “Viktor Orbán jest przyszłością Europy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nigel Farage stwierdził, że węgierski premier Viktor Orbán reprezentuje “przyszłość Europy”. Prognozował, że Unia Europejska będzie bardziej skoncentrowana na suwerenności narodów, odrzucając dominację Brukseli.

Orbán naprawdę wierzy w rzeczy. Nie nieśmiało, niewolniczo zgadza się z projektem europejskim. Mocno wierzy w koncepcję państwa narodowego.” – stwierdził Farage.

Jest wyraźnym, silnym obrońcą, jak sam widzi, kultury węgierskiej i nie boi się mówić i robić tych rzeczy pomimo ogromnej krytyki ze strony Unii Europejskiej” – powiedział eurodeputowany w wywiadzie dla VáslaszOnline.

Brytyjski polityk poparł również Orbána w potępieniu politycznej ingerencji George’a Sorosa, którego wpływ, jak powiedział Farage, “dotyczy wszystkich zachodnich demokracji“.

Zrównał także Związek Radziecki z Unią Europejską, zauważając jednak, że “przynajmniej ten nie zabijał ludzi” – i gdy zapytano go, czy kiedy spojrzał przez okno biura Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, widział prześladowanych ludzi, żyjących w czasach komunizmem, odpowiedział: “Mogę was zapewnić, kiedy przejdziecie do procedur z art. 7, w rzeczywistości nie będziecie wolnymi ludźmi“.

voiceofeurope.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY