Wiemy kto pojedzie na MŚ. Horngacher ogłosił kadrę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich Stefan Horngacher ogłosił kadrę na Mistrzostwa Świata. Do austriackiego Seefeld pojadą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Stefan Hula.

Horngacher podał do wiadomości swoją decyzję po niedzielnym konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Najlepszy z Polaków – Piotr Żyła, zajął w nim trzecie miejsce. Szkoleniowiec zrezygnował, tym samym, z zabrania na turniej Macieja Kota.

Gorąco we Francji! Po raz kolejny „żółte kamizelki” manifestują we francuskich miastach

W ramach Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld, zawody w skokach rozegrane zostaną w Insbrucku. Będzie w nich mogło wystąpić czterech Polaków, jeden będzie rezerwowym.

W MŚ już po raz dziewiąty wystartuje Justyna Kowalczyk. Polka w tym sezonie nie startowała jeszcze w Pucharze Świata, biegała tylko w zawodach niższej rangi – Pucharze FIS. Skupia się na roli asystentki Aleksandra Wierietielnego w kadrze kobiet, ale zamierza wystartować w sprincie drużynowym i w sztafecie.

Po raz pierwszy w historii na MŚ Polskę reprezentować będą dwie skoczkinie narciarskie. W sumie do Seefeld pojedzie 19 polskich sportowców – 8 biegaczy, 7 skoczków i 4 kombinatorów norweskich.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 20 lutego – 3 marca.

Skład Polski na turniej:

Skoki narciarskie: Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula;

Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk, Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Urszula Łętocha, Maciej Staręga, Kamil Bury, Dominik Bury;

Kombinacja norweska: Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Paweł Twardosz.

Podczas ostatnich Mistrzostw Świata – dwa lata temu w Lahti, Polacy zdobyli dwa medale. Drużyna skoczków wywalczyła złoto, a Piotr Żyła został brązowym medalistą na dużej skoczni.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY