Rafał Trzaskowski podpisze deklarację przygotowaną przez środowisko LGBT+

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w poniedziałek podpisze deklarację na rzecz społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+). Uroczystość odbędzie się w stołecznym ratuszu.

Dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej stołecznego ratusza Aldona Machnowska-Góra poinformowała, że w deklaracji uwzględniono obszary wskazane przez LGBT+. Spośród najważniejszych postulatów zawartych w dokumencie to te dotyczące m.in.: bezpieczeństwa, indoktrynacji antydyskryminacyjnej i antyprzemocowej w szkole, wolności artystycznej, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób będących w sytuacji kryzysowej, często odrzuconych przez najbliższych. 

Machnowska-Góra wskazała, że dokument nie precyzuje sposobu realizacji poszczególnych postulatów. Postulaty będą realizowane sukcesywnie. Argumentowała, że deklarowane działania na rzecz osób LGBT+ wynikają z obowiązków nałożonych na samorządy. Najprawdopodobniej część kosztów realizacji tych postulatów miała być pokryta z pieniędzy warszawskich podatników.

Z propozycją o podpisanie kontrowersyjnej, samorządowej karty LGBT+ wystąpiło do kandydatów na prezydenta Warszawy już w trakcie kampanii stowarzyszenie „Miłość Nie Wyklucza”.

„Zależało nam, żeby kandydaci podpisali kartę przed głosowaniem. W Warszawie uczynili to Jan Śpiewak i Andrzej Rozenek. Pan Trzaskowski zapowiedział, że podpisze kartę, ale tego nie zrobił. Za to teraz podpisze deklarację .”- wyjaśnił działacz Oktawiusz Chrzanowski, ze stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

Jak informuje Wydział Prasowy Urzędu m.st. Warszawy w poniedziałkowym spotkaniu obok prezydenta Rafała Trzaskowskiego weźmie udział Aldona Machnowska-Góra oraz przedstawiciele organizacji reprezentujących społeczność LGBT+: Stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Wolontariat Równości.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY