Chore mięso trafiło na rynek – odwołano Zastępce Głównego Lekarza Weterynarii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jacek Kucharski Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii został odwołany ze stanowiska przez ministra rolnictwa. Odpowiadał on za bezpieczeństwo żywności pochodzenia zwierzęcego. Strata pracy wiąże się z emisją reportażu “Superwizjera” TVN, który dotyczył handlu mięsem z chorych krów.

Informacja o tej dymisji została ukazana na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

“Dnia 15 lutego 2019 r. Pan Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi odwołał Pana Jacka Kucharskiego ze stanowiska Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii ds. Bezpieczeństwa Żywności Pochodzenia Zwierzęcego, ds. Pasz, Farmacji i Utylizacji oraz ds. Laboratoriów”

Afera w Ostrowie Mazowieckim

Czytaj więcej: [TYLKO U NAS] Pikieta pod Ambasadą Izraela: „Konferencja Antypolska”

Ekipa “Superwizjera” TVN zrobiła reportaż o nielegalnym uboju krów, który odbywał się bez nadzoru weterynaryjnego w Ostrowie Mazowieckim.

Natychmiastowych czynności weryfikacyjne podjęła Inspekcja Weterynaryjna angażując do tego funkcjonariuszy Policji. Podjęto działania mające na celu sprawdzenie, wyjaśnienie, zabezpieczenie nielegalnego mięsa z chorych krów oraz materiałów dowodowych znajdujących się w rzeźni. Została ona również zamknięta.

Jak wynika z list dystrybucyjnych chore mięso trafiło już do 14 krajów w tym do kilkudziesięciu punktów sprzedaży w Polsce.

Komisja Europejska pragnąca wyjaśnień uruchomiła specjalne dochodzenie. Audytorzy z komisji na początku lutego przeprowadzali kontrolę w polskich ubojniach. Polska na prośbę Brukseli uruchomiła 29 stycznia specjalny system ostrzegający. Pozwala on na śledzenie transportu mięsa i wycofanie go z obrotu.

TVN24.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY