Ambasador Azari “na dywaniku” w polskim MSZ

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ambasador Izraela Anna Azari została wezwana do siedziby polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ma złożyć wyjaśnienia związku z artykułem opublikowanym w izraelskiej gazecie Jerusalem Post, wypowiedzią Premiera Izraela a także otrzyma stanowisko polskiego resortu.

Rzeczniczka MSZ Ewa Suwara powiedziała, że polski resort pragnie uzyskać wyjaśnienia – “Chcemy uzyskać wyjaśnienia w sprawie, która jest sprawą medialną, a konkretnie artykuł, który pojawił się w izraelskiej gazecie dotyczący wystąpienia pana premiera Benjamina Netanjahu w Muzeum Historii Żydów Polskich. Chcemy uzyskać więcej informacji oraz przekazać polskie stanowisko”.

“Polacy współpracowali z nazistami i nie znam nikogo, kto kiedykolwiek był sądzony za takie oświadczenie”  – Benjamin Netanjahu

Według relacji Jerusalem Post, premier Netanjahu miał podczas pobytu w Warszawie miał powiedzieć o kolaboracji Polaków z nazistowskimi Niemcami, oskarżając o udział w Holokauście. Informację tą ambasador Arazi zdementowała.

“Byłam obecna przy briefingu premiera i nie mówił on, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali” – przekazała ambasador przedstawicielowi Kancelarii Premiera RP Markowi Korowajczykowi.

Jak podkreśla gazeta Jerusalem Post zmieniła już swój artykuł – “Zmieniła swój artykuł, odnotowując, że wcześniejsza wersja była nieprawdziwa”“Stało się tak na prośbę premiera Netanjahu” – dodała Azari.

TVP.INFO

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY