USA traktują Polaków dość służalczo. Stracimy wizerunkowo – iranista o konferencji bliskowschodniej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Już sam sposób, w jaki sekretarz stanu USA ogłosił, że konferencja będzie odbywała się w Warszawie, jest trochę przerażający. USA traktują Polaków dość służalczo – komentuje konferencje bliskowschodnią iranista dr Marcin Rzepka.

Przypominamy, że wczoraj rozpoczęła się w Warszawie międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji na Bliskim Wschodzie. Głównym tematem rozmów mają być wpływy Iranu w regionie.

Zdaniem iranisty „na całej mapie niespokojnego Bliskiego Wschodu, jedynym miejscem stabilnym i rozwijającym się jest Iran”. Niewątpliwie stracimy wizerunkowo. Ale wydaje się, że Polska jest gotowa ponieść taką stratę – mówi w rozmowie z Onetem iranista.

Co ważne, dr Rzepka przestrzega przed wystąpieniem premiera Netanjahu. Według iranisty polityk powie ostre słowa, w których to właśnie Iran pojawi się jako największe zagrożenie dla stabilności w regionie i egzystencji Izraela.

Zobacz także: “W Polsce brakuje takich debat” Całe nagranie konferencji Polska – Bliski Wschód: wczoraj, dziś i jutro

Wczoraj odbyła się również organizowana przez posła Roberta Winnickiego konferencja Polska – Bliski Wschód: wczoraj, dziś i jutro. Wzięli w niej udział naukowcy, eksperci i publicyści związani z tematem Bliskiego Wschodu.

Swoje prelekcje wygłosili dr Wojciech Szewko, dr Leszek Sykulski, a także red. Karol Kaźmierczak i reżyser Grzegorz Braun.

onet.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY