[WYDARZENIE] Polonia z Chicago zaprasza na „Tropem Wilczym — Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zaprasza do uczczenia Żołnierzy Wyklętych poprzez udział w biegu „Tropem Wilczym — Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Bieg odbędzie się w sobotę, 2 marca, godz. 9.30 w Shabbona Park w Chicago. [Adres: 6935 W. Addison St., Chicago, IL 60634 (w pobliżu parafii Św. Pryscylli)].

W 2011 r., dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Bieg w Chicago odbędzie się w ramach obchodów tego święta. Ideą projektu jest oddanie hołdu i popularyzacja wiedzy na temat Bohaterów Narodowych – żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego walczących w latach 1944 – 1963 o niepodległość Polski. 

Rejestracji szkoły można dokonać najpóźniej do 28 lutego. Zgłoszenie uwzględniające liczbę uczestników z danej szkoły należy wysłać na e-mail: [email protected]. Następnie organizatorzy wyślą waiver, który należy wydrukować, wypełnić i w dniu Biegu dostarczyć organizatorom. 

Czytaj również: 77. rocznica powstania Armii Krajowej

Indywidualni uczestnicy rejestrują się w dniu Biegu. Wpisowe wynosi $5 od osoby (opłata tylko gotówką). Każdy z uczestników w dniu Biegu otrzyma pakiet startowy: koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Wyklętego i pamiątkowy medal.

Plan uroczystości:

Bieg Pamięci;
Apel Poległych;
projekcja filmu (w sali parafialnej kościoła Św. Pryscylli);
prezentacja wystawy poświęconej Żołnierzom Wyklętym.

Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się w Chicago po raz czwarty. Trasa ma dystans 1963 m. – symbolizuje rok, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak „Laluś”. 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY