“Partia Rydzyka” zarejestrowana – cel: wybory do europarlamentu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

you tube / radio maryja / you tube / radio maryja

Ważna osoba z otoczenia toruńskiego ojca redemptorysty Mirosław Piotrowski. Głównym celem nowego ugrupowania Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi są zbliżające się wielkimi krokami wybory do europarlamentu.

Rejestrację partii potwierdziła rzeczniczka ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie Sylwia Urbańska. W rozmowie z agencją PAP, prezes ugrupowania zapowiedział w niedługim czasie rozpoczęcie tworzenia list wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

Nie dla roszczeń żydowskich i wojny z Iranem

Prezes Piotrowski dementuje w rozmowie, że partia Ruch Prawdziwa Europa pragnie wybić się na poparciu ojca Rydzyka. Poinformował także o trwających rozmowach z potencjalnymi kandydatami.

Pod koniec listopada ubiegłego roku został złożony wniosek zarejestrowanie partii do warszawskiego sądu. Dwukrotnie jednak nakazywano założycielom naniesienie poprawek w statucie.

Samodzielny start w wyborach

Jak potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską Mirosław Piotrowski, otrzymał propozycję startu w koalicji Ruchu Narodowego i Partii Wolność/KORWiN – “Mogę potwierdzić, że faktycznie taką propozycję od Ruchu Narodowego otrzymałem. I to nawet niejednokrotnie. Jest mi bardzo miło, że wiele osób o mnie myśli. Jakkolwiek, rejestrujemy własną partię polityczną i mam nadal nadzieję, że wszystkie formalności zostaną przezwyciężone”.

Z głoszonych zapowiedzi wynika jednak, że brany jest pod uwagę samodzielny start.

Materiały ukazywane w Telewizji Trwam z jego udziałem, cieszą się dużą popularnością oraz są pozytywnie odbierane przez widzów oraz słuchaczy Radia Maryja. Prowadzi również wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Europoseł w każdych wyborach do europarlamentu otrzymywał w województwie lubelskim sporą liczbę głosów. W 2004 roku startował z list LPR i zagłosowało na niego 43 tysiące. Następnie dwukrotnie kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości. w Ostatnich wyborach uzyskał 73 tysiące głosów.

WP.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY