Netanjahu chce wojny z Iranem. Izrael się tłumaczy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Netanjahu

Netanjahu / Fot. Wikimedia Commons

Netanjahu napisał, że odbył rozmowy, które “dotyczyły wojny z Iranem”. Wpis, który wywołał burzę został szybko został usunięty, a Izrael tłumaczy to “pomyłką tłumacza”.

Premier wprost napisał o wojnie z Iranem. Podsumowując spotkanie z szefem MSZ Omanu mówił “o otwartych spotkaniach z najważniejszymi krajami arabskimi, które razem z Izraelem otwarcie rozmawiają o wspólnych interesach w zwalczaniu Iranu”.

Po burzy medialnej wpis zniknął z Twittera premiera Izraela, jednak sprawa nadal pozostaje niejasna. Izrael tłumaczy się, że był to błąd w tłumaczeniu na angielski.

Irański minister spraw zagranicznych Javad Zarif zdecydował się skomentować wpis polityka pisząc, że “Irańczycy od dawna wiedzą w jakim obłąkaniu żyje Netanjahu, teraz dowiedzieli się uczestnicy Warszawskiego Cyrku”.

“Powstanie Żydów przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi” – skandaliczne słowa amerykańskiej dziennikarki

Dzisiaj rano iranista, dr Marcin Rzepka przestrzegał przed wystąpieniem premiera Netanjahu. Według iranisty polityk powie ostre słowa, w których to właśnie Iran pojawi się jako największe zagrożenie dla stabilności w regionie i egzystencji Izraela. Stracimy na tym wizerunkowo – podkreślał dla Onetu iranista.

onet/interia
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY