“Powstanie Żydów przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi” – skandaliczne słowa amerykańskiej dziennikarki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Andrea Mitchell w skandaliczny sposób wypowiedziała się o Polsce tuż po konferencji bliskowschodniej – “Żydzi podczas powstania w getcie walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi.”

Andrea Mitchell to amerykańska dziennikarka, która pracuje dla telewizji MSNBS oraz CNN. Przyjechała do Polski, aby relacjonować szczyt bliskowschodni organizowany w Warszawie.

Czytaj również: USA traktują Polaków dość służalczo. Stracimy wizerunkowo – iranista o konferencji bliskowschodniej

W trakcie trwania szczytu Mitchell spotkała się między innymi z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych – Mike’em Pence’em.

Wiceprezydent wraz z żoną odwiedzą miejsce powstania polskich Żydów w warszawskim getcie, które trwało miesiąc przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi – mówiła dziennikarka podczas relacji.

Po słowach dziennikarki wybuchł medialny skandal. Jak zauważają internauci ciężko przy takiej postaci stwierdzić, że była to “jedynie wpadka” – Andrea Mitchell, top amerykańskiego dziennikarstwa telewizyjnego, szefowa Działu Zagranicznego NBC! – podkreślają twitterowicze.

To już przekracza granice kompromitacji. Za takie rzeczy powinny być przeprosiny w następnym programie i spalenie się ze wstydu – komentuje natomiast Marcin Makowski.

To nie pierwsza skandaliczna wpadka Amerykanów podczas szczytu bliskowschodniego. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo jako przykład niezłomności Polaków przywołał postać stalinisty.

Jeden z żydowskich partyzantów, którzy ryzykowali życiem przeciwstawiając się nazistowskiej machinie wojennej – mówił o Franku Blaichmanie Pompeo. Problem w tym, że Blaichman uważany jest za stalinowskiego oprawcę, a jego historię bada IPN.

dorzeczy/medianarodowe
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY