Ambasada Rosji w Waszyngtonie: „USA jest gotowe walczyć do ostatniego Polaka”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nie milkną echa Szczytu Bliskowschodniego zorganizowanego na terenie Polski. Mike Pence i Andrzej Duda spotkali się w środę w Warszawie. Podczas konferencji wiceprezydent USA mówił o pięknym polsko-amerykańskim sojuszu. Przywołał też słowa Lecha Wałęsy, mówiąc o nim “wielki polski bohater”.

Obaj prezydenci mówili o współpracy i sojuszu Polski. Podczas przemówienia wiceprezydent Pence wymienił wiele aspektów tej współpracy, m.in. polsko-amerykański dialog ds. energii.

Pence powiedział, że Polska jest jedynym z ośmiu krajów sojuszniczych NATO, który trzyma się ustaleń i zwiększył swoje wydatki na obronność do 2 proc. PKB.

Wiceprezydent wspomniał także o tym, że kraje rozmawiają o zwiększonej obecności wojsk USA w Polsce. Prezydent Andrzej Duda dodał z kolei, że te rozmowy przyniosą niebawem pozytywne efekty.

Przekażę to bardzo mocne przekonanie z pana strony prezydentowi Trumpowi” – odpowiedział Pence.

Tymczasem na Twitterze pojawił się wpis Wiceprezydenta USA, w którym napisał on:

Naród polski nie potrzebuje wykładów o niebezpieczeństwach agresywnej Rosji, a nasi sąsiedzi na wschodzie dobrze by zrobili nie lekceważąc możliwości naszych połączonych sił zbrojnych – lub doceniając niezłomność woli narodu polskiego.

W odpowiedzi na to Ambasada Rosji w Waszyngtonie napisała, że Ameryka jest gotowa. Gotowa by walczyć do ostatniego Polaka.

https://twitter.com/RusEmbUSA/status/1095776773277650944

Doskonale wiemy, że USA nie dba o to, ile osób umrze w Polsce, dopóki Izrael dostanie pieniądze. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to nieuczciwe państwo, które ewidentnie działa na korzyść Izraela.

gazeta.pl / Twitter.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY