Finlandia: Żołnierze Odyna polują na pedofilów. Według policji to “mowa nienawiści”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Odinin soturit, S.O.O., czyli po polsku Żołnierze Odyna, to zarejestrowane oficjalnie antyimigranckie stowarzyszenie założone w Kemi w Finlandii w październiku 2015 roku.

Grupa powstała w odpowiedzi na coraz liczniejsze przestępstwa migrantów przybywających do Finlandii w związku z kryzysem migracyjnym.

Stowarzyszenie zaprzeczyło twierdzeniom mediów, że jest rasistowską lub neonazistowską grupą. Oprócz Finlandii podmioty powiązane z Żołnierzami Odyna powstały w Australii, Szwecji, Estonii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, Belgii, Kanadzie, Niemczech.

Odinin soturit rozpoczęli obywatelskie patrole również w Szwecji – w marcu 2016 roku, maszerując w kilku miastach i miasteczkach, jednak spotkali się z opozycją ze strony Antify i innych lewackich grup. W Göteborgu sami musieli prosić policję o ochronę swoich patroli.

W ostatnich dniach o organizacji znów jest głośno. W połowie stycznia pisaliśmy iż policja z Oulu poinformowała, że doszło do licznych przypadków przestępstw seksualnych popełnionych na nieletnich dziewczętach.

Podejrzanymi również są imigranci pochodzący z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy ubiegali się o azyl. Policja poinformowała o śledztwie wobec czterech z nich, których podejrzewa się o gwałt i wykorzystywanie seksualne dzieci.

Również Żołnierze Odyna zareagowali na te zbrodnie. Opublikowali przed paroma dniami nagranie, w którym zamaskowani członkowie ruchu ogłaszają, że Finlandia jest opanowana przez seks-turystów” z Bliskiego Wschodu, którymi są imigranci z tego regionu.

W filmie, do którego można włączyć napisy w języku angielskim i arabskim, działacze ujawniają, że grupa tworzyła fałszywe profile w mediach społecznościowych, pozując jako młode dziewczyny. Dzięki temu można nawiązać kontakt z pedofilami szukającymi kontaktu seksualnego z młodymi dziewczynami w Internecie.

Jak twierdzą Żołnierze Odyna, władze niewiele robią w tej sprawie i sami obywatele muszą chronić swoje dzieci.

Jednak grupa podkreśliła, że ​​polowanie dotyczy zarówno “krajowych pedofilów, jak i gwałcicieli wszystkich kolorów”.

Gwarantujemy, że randka z nami będzie niezapomniana. Nie martw się, nie zadzwonimy na policję” – stwierdził zamaskowany mężczyzna na nagraniu.

Fińska policja i Biuro Prokuratora Generalnego badają, czy wideo Żołnierzy, w którym deklarują oni polowanie na gwałcicieli i pedofilów, stanowi mowę nienawiści i podżeganie do przemocy.

DziennikNarodowy

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY