Russell Howard uraził muzułmanów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Źródło: The Big Issue / Źródło: The Big Issue

BBC poprosiło by brytyjski komik -Russella Howarda – zmienił żart, na który pozwolił sobie we wcześniej nagranym programie.

Russell Howard ujawnił dziwaczny bieg wydarzeń, które miały miejsce po tym, jak zażartował sobie, dyskredytując wiarę terrorystów z ISIS w odcinku „Good News”.

„Powiedziałem żart o atakach w Paryżu, stwierdziłem, że ludzie z ISIS nie są muzułmanami, tylko terrorystami. Publiczności się podobało. A potem, pod koniec odcinka, BBC zaczęło wariować” – opowiadał Howard. „Trzeba to nagrać od nowa – oznajmili. – Musisz powiedzieć, że członkowie ISIS nie są pobożnymi muzułmanami!” Zapytałem: „Czy martwicie się o to, że obrażamy ISIS? Czy ISIS zamierza się poskarżyć na rozgłośnię?”

Howard opowiedział to w swoim nowym programie „The Russell Howard Hour” na Sky One. Potem sparodiował terrorystę z ISIS, piszącego skargę do BBC:

„Wyobraźcie sobie, jaki horror przeżyłem, kiedy zostałem przedstawiony w złym świetle w wieczornym programie satyrycznym. Farouk i ja zrezygnujemy z abonamentu telewizyjnego. Proszę wybaczyć mój charakter pisma, ale mam hak zamiast ręki”.

BBC jednak wyemitowało odcinek z innym żartem, który został wmontowany w miejsce oryginału. Broniąc swojego oryginalnego dowcipu, Howard powiedział:

„Skoro ISIS zabija ludzi, to jako komik mogę zrobić choć tyle, że ich zwyzywam. A jeśli ISIS się tym zdenerwuje, to już ich problem”.

“Terrorysta” zakazany w BBC

Od momentu ataku muzułmanów na redakcję satyrycznego tygodnika “Charlie Hebedo”, terroryzm w BBC stał się tematem tabu, zaś słowo “terrorysta” niemal zniknęło z użycia. Oficjalne wytyczne BBC brzmią:

„Wartościowanie, często wynikające z użycia słów ‚terrorysta’ lub ‚grupa terrorystyczna’, może powodować niespójność w ich użyciu lub budzić wątpliwości odbiorców co do naszej bezstronności. Lepiej jest mówić o domniemanym akcie terroru lub terroryzmu, niż szufladkować konkretne osoby lub grupy”.

Źródło: euroislam.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY