Niemcy likwidują muzułmańskie przedszkole

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Władzom muzułmańskiego przedszkola w miejscowości Mainz zarzuca się promowanie salafizmu, który zaleca wprowadzenie m.in. prawa Szariatu w Niemczech. Placówka współpracowała z radykalnym kaznodzieją. Według administracji landu Nadrenia-Palatyna, promowanie ideologii salafickiej jest sprzeczne z konstytucją Niemiec.

Muzułmańskie przedszkole w Mainz nazywa się Al Nur i jest jedyną taką placówką w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat.

Przedszkole nie przestrzegało konstytucji

Biuro ds. Opieki nad dziećmi i młodzieżą zdecydowało w poniedziałek o odebraniu przedszkolu licencji. Urzędnicy zarzucają władzom placówki promowanie radykalnego islamu. Szef Biura – Detlef Placzek – stwierdził w rozmowie z mediami, że “promocja tego ruchu sprawiła, że ​​placówka przestała przestrzegać niemieckiej konstytucji”.

Salafizm to wylęgarnia terrorystów

Według urzędników, niepokojące sygnały dot. funkcjonowania przedszkola miały pojawić się 2012 roku, gdy do meczetu Nil-Ren, odpowiedzialnego za pracę placówki, zaczął wykładać kaznodzieja znany z promowania salafizmu.

Salafizm to ultrakonserwatywny religijno-polityczny ruch, który postuluje powrót do pierwotnej formy islamu, po oczyszczeniu go ze współczesnych naleciałości.  

Z salafizmu wywodzi się sunnicki fundamentalizm muzułmański, rozwinięty w XX wieku.

18 podopiecznych 

Kolejne kontrowersje w związku z placówką pojawiły się jesienią 2018 roku. W przedszkolu urzędnicy znaleźli salaficką literaturę. Władze placówki współpracowały również z kontrowersyjnym kaznodzieją.

Wszystkie dzieci z przedszkola Al Nur mają zostać przeniesione do innych ośrodków do końca marca. Według urzędników nie stwierdzono “radykalnego zagrożenia dla życia i zdrowia” dla 18 podopiecznych placówki.

Źródło: polsatnews.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY