Kukiz chce koalicji z PiS? Spotkał się z Kaczyńskim i Dudą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kukiz i PiS będą koalicjantami? Rzeczpospolita podaje, że taki scenariusz jest niewykluczony. Jeszcze niedawno jednak politycy Kukiz’15 zarzekali się, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

Bardziej prawdopodobna jest koalicja PO-PIS, niż pomiędzy Kukiz’15 a PIS – mówił dla Radiowej Jedynki Stanisław Tyszka. W styczniu taki scenariusz wykluczał również poseł Rzymkowski, który mówił o koalicji Kukiz’15 i PO – Teoretycznie może powstać. Nie chcemy być przystawką PiS i nie możemy dać sobie wejść na głowę.

Rzeczpospolita podaje jednak, że do koalicji dąży lider ugrupowania, a więc Paweł Kukiz – W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą.

Czytaj również: Poseł Kukiz’15 chce obcych wojsk na terenie Polski: Liczymy na bazy wojskowe USA

Prawo i Sprawiedliwość dąży do drugiej kadencji. Chcąc pozostać przy władzy szuka koalicjanta – jak zaznacza Rzeczpospolita rozmowy ws. współpracy trwają, jednak PiS obserwuje spadające notowania Kukiza i rozważa również inne scenariusze.

Nieformalna koalicja właśnie obchodziła trzecią rocznicę funkcjonowania – zauważają internauci odnosząc się do prawdopodobnej koalicji Kukiz’15-PiS.

Posłowie Kukiz wielokrotnie pomogli PiSowi upchnąć ustawy, czy popierali działania partii w mediach. Tak było m.in. w przypadku wycofania podpisów spod projektu ws. aborcji czy stanowiska względem Fort Trump w Polsce.

rzeczpospolita
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY