Kubica będzie jeździł w nowych barwach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia CC

W dniu wczorajszym, późnym popołudniem miała miejsce prezentacja nowych barw Williamsa oraz ogłoszenie tytularnego sponsora brytyjskiego zespołu. Kubica wraz z Russellem odsłonił pokryty czarną płachtą bolid.

Nowym strategicznym partnerem została szerzej nieznana amerykańska firma telekomunikacyjna ROKiT, sponsorująca dotychczas zespół futbolu amerykańskiego Los Angeles Chargers oraz Houston Rockets z NBA.

Związku z tym oficjalna zespołu brzmi obecnie ROKiT Williams Racing.

Z pewnych źródeł można wywnioskować, że firma ta przy wejściu na globalny rynek smartfonów również sprzedawać swoje produkty w Polsce. Mamy więc pewność, iż telefony tej marki prezentować będzie swoją twarzą Robert Kubica. Po piłkarzu Robercie Lewandowskim, będzie drugim sportowcem reklamującym zagraniczną markę telefonów komórkowych.

Nowe agresywne malowanie

Na temat nowego malowania samochodu jakim będzie dane mu się ścigać w tegorocznym cyklu Formuły 1, Kubica wypowiada się optymistycznie.

“Zastąpienie starego malowania nie było łatwe bo to historyczne barwy. Nowe malowanie jest bardziej agresywne i z pewnością będzie bardziej widoczne na torze, a to zawsze dobrze. Mam nadzieję, że będzie tak szybki, jak widoczny. (…) dobrze, że malowanie Williamsa podążyło za tymi zmianami. To ładny samochód” – powiedział na prezentacji nasz kierowca.

Na bolidzie dokładnie widać nazwę sponsora jakim jest PKN Orlen. Emblematy polskiego koncernu naftowego znajdują się na przednim skrzydle, z boku wlotu powietrza, na lusterkach oraz z tyłu na skrzydle. Dodatkowo umieszczone będą na ubraniach zespołu oraz kaskach kierowców.

Kubica podzielił się również emocjami, które pojawiają się przed jego powrotem do wyścigów w najwyższej klasie motosportu – “Australia będzie moim drugim debiutem, choć za pierwszym razem nie debiutowałem tam tylko na Węgrzech. Mam dość pozytywne emocje, jestem trochę podekscytowany, ale w pozytywnym sensie, daje mi to pozytywne myślenie i energię. Nie mogę doczekać się tego momentu, w którym na pewno będą jakieś emocje, ale ważne jest je kontrolować i by dostarczały one pozytywnych efektów, ale nigdy nie wiadomo, jak twoje ciało i twój mózg będą reagować. Ale to przyjemne wyczekiwanie, to coś, nad czym pracowałem przez wiele lat”

W przyszłym tygodniu kierowcy udadzą się do Hiszpanii na testy przed sezonem. Ich dokładny termin to 18.02-21.02 oraz 26.02-01.03. Natomiast sezon 2019 rozpocznie się Grand Prix Australii 17 marca.

Film prezentujący bolid w nowych barwach:

powrotroberta.blogspot.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY