Kard. Sarah: Przejaw chorej cywilizacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. François-Régis Salefran / CC BY-SA 4.0

Ksiądz Robert kard. Sarah, prefekt Kongresu ds. Kultu Bożego, który w ostatnich latach wielokrotnie przyjeżdżał do Polski odniósł się do serii dokonywanych profanacji i ataków kościoły we Francji.

We francuskich kościołach w Dijon i Nimes doszło do aktów profanacji Ciała Chrystusa. Jak poinformowano opinię publiczna, komunikanty z Najświętszym Sakramentem zostały porozrzucane po podłodze w sobotę rano.

Na ten akt wandalizmu i profanacji zareagował arcybiskup Dijon, który na wieczór tego samego dnia odprawił Mszę Świętą przebłagalną w tamtejszym kościele Matki Bożej.

Czytaj więcej: Partia Korwina-Mikke ma problem!

Kolejne ataki na kościóły

Na tym jednym akcie się nie skończyło, bowiem już wcześniej zaatakowano inne świątynie we Francji.

W miejscowości Lavour we wtorek podłożono ogień pod świeżo odrestaurowany kościół katedralny pw. Św. Alana. Dzięki sprawnej interwencji tamtejszego kościelnego udało się uratować świątynię gasząc pożar. Zdążył on jednak uszkodzić jeden z bocznych ołtarzy i żłóbek.

Z kolei na przedmieściach Paryża w małej miejscowości Houilles, kościół św. Mikołaja został zaatakowany 3-krotnie wciagu 10 dni.

“Są one smutnym przejawem chorej cywilizacji”

Robert kard. Sarah odniósł się do tych antykatolickich przypadków przemocy, stanowczo potępił akty profanacji i wandalizmu –
Są one smutnym przejawem chorej cywilizacji, która daje się wciągnąć w sieć zła. Biskupi, kapłani i świeccy muszą zachować siłę i odwagę  – podkreślił purpurat.

GOSC.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY