Gdańsk: Trwa kampania wyborcza Grzegorza Brauna

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Gdańsku na dobre rozpoczęła się kampania przed wyborami na prezydenta miasta. Wczoraj komisja wyborcza zarejestrowała kandydaturę Grzegorza Brauna. Okazuje się, że żadnych przeszkód nie ma też Aleksandra Dulkiewicz. Podpisy zebrane pod jej kandydaturą za ważne uznał Sąd Najwyższy.

Gdańsk doczekał się trzech kandydatów aspirujących na prezydenta. Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun – to między nimi gdańszczanie dokonają wyboru.

Grzegorz Braun jako jedyny zmagał się z problemami i kłodami rzucanymi mu bezpodstawnie pod nogi przez komisje wyborczą w Gdańsku.

“Ta wada dotyczyła adresu zamieszkania. Mianowicie problem polegał na tym, że w oparciu o adres zamieszkania podany w oświadczeniu o wyrażeniu zgody, nie udało się stwierdzić, że pan Grzegorz Braun figuruje w rejestrze wyborców.” powiedział przewodniczący gdańskiej komisji.

W ubiegły piątek komisja wyborcza wezwała kandydata do naprawienia, wyssanego z palca, błędu. Od wczoraj oficjalnie Grzegorz Braun ubiega się o prezydenturę.

“Te przygody, które nam zafundowali tutejsi komisarze wyborczy, także Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie, to paradoksalnie mobilizuje nas do pracy.”mówił Grzegorz Braun.

Grzegorz Braun odniósł się również do “układu Gdańskiego”, w kontekście działań komisji wyborczej.

Po to, żeby szykanować jednych, a uprzywilejować drugich, bo przecież z takim faktem mamy tutaj do czynienia.”stwierdził Braun.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY