REKLAMA

Niemiec skazany za szerzenie nienawiści wobec Polaków

Niemiecki biznesmen Hans G. został uznany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku winnym szerzenia nienawiści wobec Polaków. Mężczyzna musi przeprosić powódkę i zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia. Pozew przeciwko niemu złożyła żona Kacpra Płażyńskiego.

Proces o naruszenie dóbr osobistych wytoczyła Niemcowi była pracownica firmy Pos System, której właścicielem jest G. Natalia Nitek-Płażyńska, żona byłego kandydata PiS na prezydenta Gdańska, zarządzała projektami w spółce od czerwca 2015 r. do stycznia 2016 r. W marcu 2016 r. Telewizja Republika opublikowała nagrania, na których kobieta jest znieważana przez Hansa G. m.in. na tle narodowościowym.

[WYDARZENIE] Warszawa: Publiczna modlitwa o pokój w Polsce i na Bliskim Wschodzie

Nienawidzę Polaków. Nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem – mówił Niemiec. – Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem (…) Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu – stwierdził.

Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie trwa także proces karny przeciwko biznesmenowi. Hans G. jest oskarżony o pięć przestępstw dotyczących znieważenia słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Według prokuratury Niemiec nazywał swoich pracowników słowami takimi, jak
„idioci”, „Polaczki”, „Scheisse Polaken”.  

REKLAMA

Komentarze