Antypolonizm na UW – postawią akademik dla wszystkich poza Polakami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Uniwersytet Warszawski to jedna z najbardziej anty-polonijnych instytucji w Polsce. W wielu akademikach w Polsce obcokrajowcy mogą się ubiegać o pokój. Bardzo często mają przy tym ułatwienia. UW postanowiło otworzyć warty kilkadziesiąt milionów złotych akademik „nie dla Polaka”.

Planowany akademik uniwersytetu powstanie na Służewcu. Będzie on przeznaczony dla obcokrajowców studiujących i pracujących na Uniwersytecie Warszawskim. Co więcej, koszty tejże inwestycji szacowane są na aż 55 milionów złotych. Wedle oficjalnych założeń ma przyczynić się do „umiędzynarodowienia” uczelni.

“Dom studencki, który powstanie do 2021 roku, ma zachęcić cudzoziemców do podjęcia studiów na Uniwersytecie Warszawskim i przyjazdów tu na wizyty naukowe. Budowa akademika przyczyni się do zwiększenia umiędzynarodowienia uczelni. […] W nowym akademiku na Służewcu będzie 300 miejsc, a oprócz tego pokoje do pracy cichej i pracy w grupach, kuchnie, świetlica, pralnia oraz sala ćwiczeń. Obiekt będzie przystosowany do osób niepełnosprawnych” – widnieje na stronie UW.

Akademik powstaje w ramach programu „Uniwersytet Warszawski 2016-2025”. Jest to program przyjęty przez Radę Ministrów 3 listopada 2015 roku.

Decyzja ta została podtrzymana przez Jarosława Gowina, nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który jednak zmniejszył środki przeznaczone dla UW na lata 2016-2017. Dodatkowo, zwiększył te na lata wyborcze, czyli 2018-2020, kiedy to odbywają się wybory samorządowe, parlamentarne i prezydenckie.

Obcokrajowcy otrzymają nowy, dobrze wyposażony akademik… Studenci z Polski będą musieli zadowolić się dotychczasowymi akademikami, które z „nowoczesnością” nie mają wiele wspólnego.

Przecież o tubylca dbać nie warto…

nczas.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY