Ambasador Iranu: Zamierzam podjąć wszelkie wysiłki, by rezultat konferencji nie był antyirański

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W dniach 13-14 lutego odbędzie się w Warszawie konferencja na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, zorganizowana przez władze amerykańskie i polskie. Ambasador Iranu Masoud Edrisi Kermanshahi powiedział, że jest ona wycelowana w jego państwo.

W wywiadzie dla Polski The Times ambasador zapowiedział walkę z negatywnym nacechowaniem konferencji – “Nie mam żadnych instrukcji, które by mi sugerowały opuszczenie Warszawy w tych dniach. Zamierzam podjąć wszelkie wysiłki na miejscu, by rezultat konferencji nie był antyirański.”

Zapowiedział także swój lub wysłannika ambasady udział w konferencji organizowanej przez Posła Roberta Winnickiego, Prezesa Ruchu Narodowego – “Wiem o tej konferencji, w ostatnim czasie spotkałem się z posłem Robertem Winnickim i zostaliśmy na nią zaproszeni. Jest prawdopodobne, że ja sam lub ktoś z naszej placówki weźmie w niej udział.”

Konferencja Polska – Bliski Wschód

Konferencja Polska – Bliski Wschód odbędzie się w najbliższą środę. Rozpocznie się ona o 12:00. Wykłady zostaną udzielone przez takie osobistości jak Wojciech Wszewko, Leszek Sykulski i Karol Kaźmierczak.

Zapowiedziany szczyt nie wpłynie znacząco na sytuację polskich turystów udających się do Iranu, jak zaznaczył Masoud Edrisi Kermanshahi – “Po raz kolejny podkreśliłem, że nie ma i nie będzie żadnych kłopotów z wydawaniem wiz polskim obywatelom.”

Czytaj więcej: Irańska opozycja będzie manifestować przy Stadionie Narodowym

W środę na godzinę 18:00 na Placu Zamkowym w Warszawie, organizowana jest również modlitwa o pokój. Organizatorem jest Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Polska The Times

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY