Włochy: Salvini skutecznie zwalcza nielegalną imigrację

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak informuje włoskie MSW – O ponad 95 procent spadła liczba migrantów przybyłych do Włoch w tym roku, w porównaniu z pierwszymi tygodniami zeszłego roku.

Od początku tego roku przypłynęło zaledwie 202 migrantów, podczas gdy w ubiegłym roku o tym czasie liczba ta osiągnęła ponad 4700 osób. Salvini podkreśla, że to kolejny znaczący spadek w ciągu dwóch lat. W zeszłym roku zanotowano 80 procent mniej imigrantów w porównaniu z 2017 r.

Czytaj także: Zatrzymano podejrzanego o wysadzenie samochodu

Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych oraz wicepremiera Matteo Salviniego, włoskie porty są zamknięte dla statków organizacji pozarządowych, zajmujących się ratowanie migrantów na morzu.

Liczba imigrantów zakwaterowanych we włoskich ośrodkach na koszt włoskich obywateli spadła w porównaniu z 1 stycznia 2018 o 50 000 tysięcy – deklaruje Matteo Salvini.

Salvini jako lider zdobywającej coraz większą popularność partii Lega wraz koalicyjnym Premierem Giuseppe Conte z Ruchu Pięciu Gwiazd, zmienili drastycznie politykę migracyjną. Zaznaczają przy tym, iż dzięki blokadzie portów walczą z przemytnikami ludzi, którzy wysyłają migrantów na łodziach i pontonach.

Czytaj więcej: Salvini: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej

Włoski rząd od początku zapowiadał walkę z migracją. Matteo Salvini na początku stycznia odwiedził Polskę. Podczas wizyty mówił o powrocie Europy do swoich korzeni: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej – podkreślał na konferencji prasowej z szefem polskiego MSWiA.

TVP INFO

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY