Basia Poleszuk w Mediach Narodowych: Moja rodzina jest prześladowana. Jesteśmy wyzywani od nazistów [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Basia Poleszuk, działaczka narodowa z Hajnówki, była gościem Mediów Narodowych. Tylko u nas opowiedziała o swoich najbliższych planach i stosunku włodarzy Hajnówki do Żołnierzy Wyklętych.

Basia Poleszuk to 26-letnia działaczka związana ze środowiskiem narodowców w Hajnówce. W sierpniu ub. roku została prawomocnie skazana na karę bezwzględnego pozbawienia wolności pomimo tego, że nigdy nie była karana. Organa ścigania zarzuciły jej czynną napaść na policjanta poprzez podrapanie go podczas Nocy Kupały w Białowieży w 2016 roku.

Oczywiście zeznania świadków to zeznania funkcjonariuszy Policji. Moja rodzina jest prześladowana. Za nami są wysyłani tajniacy. Jesteśmy wyzywani od nazistów i faszystów – podkreśla w studiu Mediów Narodowych.

W procesie skazano również na grzywnę matkę dziewczyny – Elżbietę Poleszuk, która próbowała zapobiec skuciu córki kajdankami. Skazana nie przyznała się do winy. Początkowo przebywała w więzieniu w Białymstoku, później przewieziono ją do Warszawy-Grochowa.

Działaczka narodowa w Mediach Narodowych zwraca uwagę, że nie pierwszy raz kiedy wykorzystuje się Policję do zamykania ust narodowcom. Wyrok skazujący za okrzyki “Precz z komuna”, przeszukania domu, sprawy za obrazę rządów PO, to tylko niektóre z sytuacji jakie spotkały działaczy społecznych w ostatnich latach.

Wyrok wskazuje na to, że Hajnówka to dalej miasto rządzące przez układy, gdzie za poglądy młodych ludzie chce się wsadzić do więzienia. To kolejna afera związana z narodowcami, którą nakręcają środowiska lewicowe. Wcześniej żądano, aby narodowcy odwołali swój marsz z okazji 1 marca.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY