Zakończono audyt unijny w polskich ubojniach i inspektoratach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Unsplush.com

W polskich ubojniach i inspektoratach weterynarii zakończył się audyt unijnych inspektorów – napisano na łamach Polskiego Radia 24.

Czytaj więcej: Ostrów Mazowiecki zaniepokojony ubojem krów w zakładzie mięsnym

Unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności, Vytenis Andriukaitis poinformował wcześniej w oświadczeniu –  Moje służby pozostają w stałym kontakcie z polskimi władzami. Uważnie śledzę tę sprawę i poprosiłem inspektorów z mojego zespołu, aby w poniedziałek byli w Polsce i ocenili sytuację na miejscu.

Wzywam państwa członkowskie, których to dotyczy, do podjęcia szybkich działań. Jednocześnie wzywam polskie władze, aby w trybie pilnym zakończyły swoje dochodzenie, podejmując wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia przestrzegania prawodawstwa UE, w tym zastosowania skutecznych, szybkich i odstraszających kar wobec sprawców takiego przestępczego zachowania, które mogłoby stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego i jest niedopuszczalnym traktowaniem zwierząt – dodał unijny komisarz.

Z uzyskanych informacji wynika, iż przedstawiciele Komisji Europejskiej kontrolowali zakłady i inspektoraty w województwie mazowieckim – między innymi w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie. W przeciągu 10 dni Polska otrzyma protokół z unijnej kontroli.

Sprawę badali i nagłośnili dziennikarze śledczy z “Superwizjera” TVN. Dzięki temu reportażowi dokonano unijnej kontroli polskich ubojni i inspektoratów.

Polskie Radio 24
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY