Konferencja bliskowschodnia bez Palestyny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons

Przewodniczący Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas i Ambasada Palestyny w Polsce poinformowali, że delegacja tego kraju nie weźmie udziału w konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Strona palestyńska uważa, że rozmowy na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie powinny odbywać się przy obecności wszystkich stron zainteresowanych i na podstawie prawa międzynarodowego, zwłaszcza rezolucji Zgromadzenia Ogólnego i Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, nie zaś w celu realizacji interesów strony amerykańskiej, tj. mobilizacji koalicji na rzecz poparcia dla tzw. planu stulecia administracji Prezydenta Donalda Trumpa, którego szczegóły nie są do tej pory znane  – napisała w oświadczeniu Ambasada.

Program Wiosny niekonstytucyjny – informuje Ordo Iuris

Do sprawy odniósł się też Mahmud Abbas. Przywódca Palestyny wypowiedział się dla rosyjskiej agencji RIA Nowosti.

– Państwo Palestyńskie nie będzie brało udziału w żadnej konferencji, która nie jest oparta na zgodnych z prawem międzynarodowym rozwiązaniach i nie wyśle nikogo do udziału w rozmowach – powiedział polityk.

Stwierdził też, że jest gotowy, by w “dowolnym momencie” wziąć udział w trójstronnym spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.

Wielokrotnie przyjmowałem propozycję prezydenta Putina, aby wziąć udział w spotkaniu trójstronnym w Moskwie. Mamy do niego zaufanie i jesteśmy gotowi przyjąć jego zaproszenie w dowolnym momencie, jednak premier Izraela Benjamin Netanjahu cały czas unika takiego spotkania – zaznaczył Abbas.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY