[OPINIA] Biniewski: Trzy kolory Wiosny Biedronia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wiosna to nowa partia Roberta Biedronia

Na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja założycielska partii Roberta Biedronia – Wiosna

Wiosna nie lubi czarnego. Czarny kolor jest bodajże najbardziej klasycznym i konserwatywnym kolorem. Kojarzy się również ze średniowieczem i jego atrybutem – zacofaniem. Według Biedronia liderzy partii rządzącej żyją w “średniowiecznych czasach ” i nadszedł “czas na zmiany”

Jest dzisiaj tutaj z nami cała Polska, tylko jednej grupy dzisiaj tutaj nie ma – z Wiejskiej. Tych z Wiejskiej, tam, gdzie cały czas trwa zima stulecia, gdzie posłowie i posłanki myślą, że świat zatrzymał się w poprzednich wiekach – dodał lider nowej partii.

Konkordat, zakaz aborcji, małżeństwa heteroseksualne, tabu seksualne maja czarne kolory. Tą sadzę trzeba wymiesc z “najciemniejszych zakamarków”. Dlatego w programie “odświeżania Polski” znalazły się m.in. rozdział kościoła od Państwa, prawo do aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży,  związki partnerskie z wszelkimi prawami przynależnymi małżeństwo, edukacja seksualna.

Zielony kolor Wiosny jest kolorem przewodnim. Zwiastuje zmianę, odnowę. Silnie kojarzony z przyrodą, ekologią. Ostatnie lata były zimne i ponure – powiedział  Biedron podczas konwencji na warszawskim Torwarze. Niech w końcu się to zmieni. Potrzebujemy wiosny, która odnowi ten ponury krajobraz, niech nareszcie do tego zimnego kraju, niech nareszcie przyjdzie wiosna – oznajmił.

Zielony

Odnawialne źródła energii, walka ze smogiem, całkowite odejście od węgla do 2035r., (za realizację tej strategii odpowiada Beata Maciejewska. Pełnomocniczka do spraw zrównoważonego rozwoju i szefowa gabinetu Roberta Biedronia w Urzędzie Miejskim w Słupsku).
Ochrona zwierząt. Mówiąc o prawach zwierząt, Biedroń zadeklarował utworzenie urzędu rzecznika praw przyrody. Zapowiedział także likwidację ferm zwierząt futerkowych i chowów klatkowych oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Wśród zmian przewiduje się także zatrzymanie ” bezmyślnej” wycinki drzew.

Radość, optymizm, śmiech, pobudzenie- to pozytywne emocje jakie wyraża w nas żółta barwa. Także dobroć, pomaganie innym, empatia, potrzeba dzielenia się i kontaktu z drugim człowiekiem charakteryzują tę słoneczną barwę.

Żółty

To prawa kobiet i mniejszości. Prawa osób niepełnosprawnych.
Wprowadzona ma być także obowiązkowa edukacja antyprzemocowa we wszystkich rodzajach szkół. Naszą najważniejszą wartością jest wspólnota chcemy wzajemnego szacunku, chcemy dialogu -mówil Biedroń.

Mocno nasycony ma “ciężką wagę”.Symbol socjalizmu a ludzie, którzy go lubią są podobno hojni.

Czerwony

Niech w końcu będzie sprawiedliwie – oświadczył lider Wiosny (chciałoby się dodać “każdemu według jego potrzeb”). Płaca minimalna w Polsce w górę. Będzie wynosić 60 procent średniej krajowej. W 2020 roku płaca minimalna ma wzrosnąć do 2700 złotych, a w 2022 – do 3265 złotych – powiedział lider nowego ruchu.

Wśród kolejnych propozycji programowych mamy również:
500+ dla wszystkich dzieci. Minimalną i nieopodatkowaną emeryturę na poziomie 1600PLN. Równość płac – by kobieta i mężczyzna zarabiali tyle samo – ogłosił  Biedroń. Znalazł się też bezpłatny transport publiczny dla dzieci i młodzieży szkolnej. Dalej mamy lekarzy specjalistów z prywatnych placówek na koszt NFZ oraz finansowane w 100% in vitro.

Wydatki na cześć socjalna i poprawę warunków życia maja pochłonąć 35 mld PLN. Część ideologiczna programu z pewnością będzie zrealizowana a część socjalna?… czy jest to tylko “retoryka przedwyborcza” jak niegdyś premier Mateusz Morawiecki uzasadnił brak realizacji części obietnic przedwyborczych. A może tym razem nie zabraknie determinacji i pieniędzy na realizację socjalnych obietnic bo przecież “rewolucja musi być socjalistyczna”.

Wiosna Biedronia ma przynieść ze sobą powódź, po której nastąpi “zmiana oblicza tej ziemi” jak zapowiedział lider Wiosny

Marcin Biniewski

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY