Kandydatura Dulkiewicz nielegalna! Problemy z rejestracją komitetu wyborczego zastępcy Adamowicza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na zwołanej konferencji prasowej przez kandydata na urząd Prezydenta Gdańska, Grzegorza Brauna mogliśmy się dowiedzieć o sporych problemach obecnej komisarz miasta.

Jak informuje znany reżyser, szereg komitetów przeprowadza zbiórki podpisów – okazuje się, że w wypadku jednego z tych komitetów nastąpiło rażące naruszenie procedury wyborczej.

Zgłoszenie komitetu wyborczego mojej kontrkandydatki Aleksandry Dulkiewicz, obecnie urzędującej prezydent Gdańska jest obarczone poważnym problemem prawnym – dodaje były kandydat na Prezydenta RP.

Braun wraz ze swoimi mężami zaufania, mec. Stefanem Hamburą oraz Mariuszem Dzierżawskim zawiadomili dzisiaj rano Państwowa Komisję Wyborczą, aby przyjrzała się tej sprawie.

Koalicjant szerokiej inicjatywy do wyborów europarlamentarnych wyjaśnił, że kandydatura Pani Dulkiewicz nie spełnia stosownych wymogów. Przedstawił on art. 95 par. 3 Kodeksu Wyborczego uważając, że KKW “Wszystko dla Gdańska” zbierając podpisy łamie ten zapis ustawy posiadając w nazwie komitetu podobną nazwę co wpisany do KRS stowarzyszenia “Wszystko dla Gdańska”.

Mecenas Hambura zaznacza – nie możemy tylko mówić o Konstytucji, ale musimy zwrócić uwagę na konkretne zapisy w kodeksie wyborczym.

Żyjemy w państwie prawa i oczekujemy (…), ażeby dzisiaj nastapiło bardzo pilne spotkanie PKW, aby zostały wyciągnięte odpowiednie wnioski, żeby nie doszło do dalszego naruszania prawa – dodaje.

Wybory na urząd Prezydenta Gdańska odbędą się 3 marca 2019 roku.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY