Dr Zych: Lekcje nt. mowy nienawiści to droga do cenzury [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Instytut na rzecz Kultury prawnej Ordo Iuris opublikował niedawno ciekawy materiał zatytułowany Publikacje do zajęć nt. tzw. „mowy nienawiści” jako przykład wprowadzania do szkół ideologicznych treści.

W rozmowie z Jakubem Zgierskim (Młot na marksizm) w programie Mediów Narodowych mówił o nim dr Tymoteusz Zych, członek zarządu i dyrektor Centrum Analiz Prawnych w Ordo Iuris.

– Analiza ta dotyczy materiałów przekazanym warszawskim szkołom, w bardzo dziwnym zresztą trybie, przez prezydenta miasta p. Rafała Trzaskowskiego przed około 2 tygodniami, pod pretekstem przeciwdziałania “mowie nienawiści” i w związku ze wzmagającą się agresją w życiu publicznym. Agresja ta oczywiście zasługuje na potępienie, jednakże pojęcie ‘mowy nienawiści” pojawiające się w tych materiałach jest szerokie, nieostre a ww. materiały będą je w dziwny i wątpliwy sposób definiować – tłumaczył prawnik.

– Niestety w tych materiałach pojawi się jako “mowa nienawiści” chociażby krytyka politycznych postulatów LGBT czy krytyka multikulturalizmu. Mowa jest np. o tezie, że chłopcy nie noszą spódniczek, określana jako “wstydliwy stereotyp”, który powinien być eliminowany. A więc hasło “mowy nienawiści” wykorzystywane jest nie do tego, by faktycznie zwalczać nienawiść i agresję w życiu publicznym czy podnieść kulturę tegoż życia publicznego ale by uderzać w swoich politycznych czy ideologicznych przeciwników, określając każde stanowisko z którym autorzy się nie zgadzają lub które chcą kulturowo wykorzenić, jako tę tzw. mowę nienawiści. Staje się to swoistym młotem na przeciwnika – powiedział dr Zych. – Niestety w takim wydaniu może się za tym kryć cenzura ideologiczna.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY