Franciszek jedzie do Emiratów Arabskich. Chce dialogować z islamem: “Wiara w Boga łączy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Papież Franciszek udaje się do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi. To historyczna wizyta, ponieważ pierwszy raz głowa Kościoła Katolickiego odwiedzi Półwysep Arabski.

Wizyta upłynie pod znakiem dialogu z islamem i spotkania z katolicką mniejszością kraju, tworzoną przez pracujących tam imigrantów. Hasłem pielgrzymki są słowa: Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju.

Dialog z islamem

Do Emiratów Franciszek udaje się na trzy dni na zaproszenie księcia następcy tronu Abu Zabi Muhammada ibn Zajeda an-Nahajana. Podczas audiencji w Watykanie zaprosił on papieża na spotkanie międzyreligijne “Międzyludzkie braterstwo”. Wizyta przypadnie w ogłoszonym przez rząd monarchii Roku Tolerancji.

W specjalnym orędziu do ludności Zjednoczonych Emiratów Arabskich papież zapewnił, że jest szczęśliwy, że będzie mógł odwiedzić ten kraj, który – jak wskazał – “stara się być wzorem koegzystencji, ludzkiego braterstwa i spotkania różnych cywilizacji i kultur, gdzie wiele osób znajduje bezpieczne miejsce do pracy i swobodnego życia w poszanowaniu różnorodności”.

Raduje mnie spotkanie z narodem, który żyje teraźniejszością ze spojrzeniem zwróconym w przyszłość – dodał Franciszek.

Wyraził przekonanie, że spotkanie międzyreligijne, w którym weźmie udział, ma na celu potwierdzenie, że “wiara w Boga łączy, a nie dzieli, zbliża nawet przy różnicach, oddala wrogość i niechęć”.

Czytaj więcej: Arabskie klany terroryzują całe Niemcy! Policja jest bezradna

RMF24.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY