Szarpanina, przemoc, rzucanie się pod koła samochodu! Atak KODu na znaną dziennikarkę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Przed siedzibą TVP Info, późną porą wieczorna, znana dziennikarka oraz była kandydatka na urząd Prezydenta RP, Magdalena Ogórek została zaatakowana przez grupę protestujących. Była obrażana przez manifestantów, skandując m.in. “Wstyd i hańba”, “kłamczucha”. Kartki z podobnymi hasłami przyklejano na pojazd. Również starano się blokować jej wyjazd, kładąc się na jezdni.

Minister Spraw Wewnętrznych Joachim Brudziński w ostrych słowach skomentował zaistniałą sytuację – Proszę przyjąć moje wyrazy ubolewania za brak stanowczej reakcji policji wobec tej dziczy, która zaatakowała Panią przed budynkiem TVP Info – napisał na Twitterze.

Polecił on również analizę materiałów operacyjnych oraz podjęcie niezwłocznie wszelkich stosownych działań.

Na twitterowym koncie @PolskaNormalna zamieszczono materiał wideo z zajść pod siedzibą telewizji publicznej. Policja użyła środków przymusu bezpośredniego w stosunku do blokujących przejazd Ogórek.

https://twitter.com/PolskaNormalna/status/1091798445185216512?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1091798445185216512&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F41147435%2Fagresywny-atak-na-magdalene-ogorek-przed-siedziba-tvp-info

Porysowane i oplute auto

Do sytuacji odniosła się sama poszkodowana, pisząc na portalu społecznościowym – auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła. Szarpanina i przemoc. Tak wyglądał mój wyjazd z TVP. A oni się cieszą i wklejają film.

Obejrzyj rozmowę: Bosak dla Mediów Narodowych: Kukiz powinien zrezygnować z wystawiania listy w wyborach do PE [WIDEO]

Z różnych stron płynie krytyka i potępienie akcji

Na Twitterze wielu dziennikarzy i polityków stanowczo skrytykowali atak na dziennikarkę, solidaryzując się z poszkodowaną.

Ataki na media publiczne są zagrożeniem dla wolności słowa. Gdy przybierają formy fizycznej przemocy stają się zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego – napisał przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

https://twitter.com/CzabanskiK/status/1091866391983079425?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1091866391983079425&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F41147435%2Fagresywny-atak-na-magdalene-ogorek-przed-siedziba-tvp-info

Jarosław Olechowski, szef TAI napisał – Kategorycznie potępiam powtarzające się, coraz bardziej agresywne ataki na dziennikarzy TVP. To co spotkało @ogorekmagda to efekt kampanii nienawiści rozpętanej przeciwko mediom publicznym. Wolność słowa to fundament demokracji. Wzywam do opamiętania zanim dojdzie do tragedii.

Ludzie ogarnijcie się! Nie zgadzam się z tym co robi TVP ani z tym co @ogorekmagda tam prezentuje ale taka napaść jest nie do przyjęcia! Nie ma żadnego wytłumaczenia dla takiego zachowania. Teraz należy po prostu przeprosić – skrytykował manifestantów poseł opozycji Sławomir Neumann.

Z kolei dziennikarka Gazety Wyborczej, Dominika Wielowieyska, oceniła nocne wybryki protestujących – Absolutnie nie akceptuję takiego zachowania widzów wobec pani Ogórek. Można protestować pod TVP przeciwko manipulacjom i kłamstwom, ale nie można tworzyć atmosfery fizycznego zagrożenia wobec kogokolwiek, kto tam pracuje. To wydarzenie miało cechy linczu.

Prezes Ruchu Narodowego skomentował w ten sposób na Twitterze – Oglądając popis agresji wobec red.Ogórek jako formę liberalnej reakcji na 3 lata topornej propagandy partyjnej PiSu w TVP…doceńcie Państwo pokłady anielskiej wstrzemięźliwości charakteryzującej narodowców i katolików od 30 lat będących ofiarami nagonek w GW czy od 20 w TVNie.

Szef MSWiA polecił funkcjonariuszom zapewnienie ochrony dziennikarzom

Jak donosi Brudziński na Twitterze – rozmawiałem w ubiegłym tygodniu z funkcjonariuszami po moim wyjściu z @tvp_info i po werbalnych atakach„demokratów” Poleciłem im wówczas zapewnić na pierwszym miejscu bezpieczeństwo pracownikom TVP. Dziś tej niezbędnej ochronny jednak chyba zabrakło.

Zaapelował również do przedstawicieli opozycji, Rzecznika Praw Obywatelskich i dziennikarzy o potępienie ataku na Magdalenę Ogórek.

TVP INFO

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY