[NASZ NEWS] Czy ONR zdradził rtm. Pileckiego? – Media Narodowe ujawniają nowe fakty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Leszek Kuchciński i Wacław Alchimowicz, dwaj członkowie przedwojennego ONR ABC w większości publikacji dotyczących Witolda Pileckiego są wymieniani jako agenci, którzy przyczynili się do aresztowania Rotmistrza i jego grupy. Ich nazwiska  pojawiają się również w filmowym widowisku teatralnym ,,Śmierć Rotmistrza Pileckiego” z 2006 r.

W 29 minucie spektaklu, aktor grający rtm. Pileckiego wypowiada następujące słowa:

 Alchimowicz był przed wojną członkiem ONR, skrajnym nacjonalistą i antysemitą. Rzeczywiście chciał zamordować pracowników Ministerstwa Bezpieczeństwa, ale tylko tych, którzy byli pochodzenia żydowskiego.

W programie ,,Komentarz Mediów Narodowych” dr Anna Mandrela wykazała, że przytoczony wyżej cytat nie pojawia się w protokołach rozprawy sądowej. Witold Pilecki najprawdopodobniej nigdy nie widział Wacława Alchimowicza, a zapytany o niego, odpowiedział, że wie tylko, iż ten oficer przekazywał materiały z M.B.P. nie żądając za nie żadnego wynagrodzenia.   

Czyżby członkowie przedwojennego ONR-u zostali niesłusznie przedstawieni jako zdrajcy rtm. Pileckiego? Będzie to jeden z głównych wątków powstającej książki. Zachęcamy do wsparcia zrzutki na jej publikację.

Czytaj także: Ujawniamy największy sekret rtm. Pileckiego – już przed wojną posiadał tytuł kapitana!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY