Braun ostro o muzeach Auschwitz i Polin: „To element strategii wrogiego przejęcia państwa polskiego” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Grzegorz Braun w rozmowie z eMisjaTV skomentował sprawę Muzeum Auschwitz. Zdaniem publicysty i reżysera, ma ono bardzo ważną rolę w działaniach wymierzonych przeciwko Polsce.

Braun uważa, że nie zapraszanie rodzin ofiar niemieckich oprawców przez Muzeum Auschwitz to „nie incydent, ale norma”.

– W Muzeum, które nazywa się urzędowo Muzeum Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, w tym muzeum państwo polskie nie ma polskiej jurysdykcji już od dekad, od kiedy to ukonstytuowana została międzynarodowa rada oświęcimska. Jak sama nazwa wskazuje, rada międzynarodowa. To już nie naród polski ma pierwsze i ostatnie słowo w tym miejscu – zauważył Grzegorz Braun.

– To wszystko jest elementem bardzo przemyślnej i konsekwentnie realizowanej strategii wrogiego przejęcia państwa polskiego. Wrogiego przejęcia całego polskiego terytorium, na którym nam przeznaczono w fazie przejściowej rolę Indian w kurczącym się rezerwacie. Na tle tej strategii Oświęcim jawi się jako jeden z przyczółków, z już zdobytych enklaw – powiedział publicysta.

Ocenił też, że „drugą taką enklawą bardzo rzucającą się w oczy jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie”.

– To jest ośrodek już nie praktycznie, ale także formalnie eksterytorialny. Tam władza polska już o niczym nie decyduje, ponieważ w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego strona polska, mianowicie władze miasta stołecznego Warszawy i władze Rzeczypospolitej mają tylko za zadanie, psi obowiązek płacić, i utrzymywać, natomiast wszelkie decyzje programowe, artystyczne i polityczne czy kadrowe – które są politycznymi, towarzysz Stalin mówił, że najważniejsze są kadry – są po stronie tzw. „partnera”, w istocie partnera dominującego żydowskiego – zaznaczył reżyser.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY