Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Co czeka przyszłych kierowców?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Przyszłych kierowców czekają zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Ministerstwo infrastruktury zapowiada koniec wielokrotnego oblewania kursantów.

Minister Andrzej Adamczyk ma w planach zmianę organizacji i nadzoru egzaminów państwowych na prawo jazdy. Ma to na celu ujednolicić sposób prowadzenia egzaminu, czy interpretację przepisów.

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy przewidują również, że egzamin będzie odbywał się w samorządowym wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego, wskazanym przez wojewodę.

Ministerstwo infrastruktury zapowiada, że opłaty za egzamin zaczną wpływać na konto budżetu państwa, ma to uchronić przed oblewaniem kursantów podczas egzaminów.

Dotychczasowe statystyki nie napawają optymizmem – według nich tylko 35% kandydatów zdaje egzamin na prawo jazdy. Najlepsze wyniki ma WORD w Ostrołęce, najgorsze w Koszalinie. Różnice wskazują, że WORD-y chcą zarobić na poprawkach.

Ministerstwo chce również, aby po odbyciu standardowych części kursu kandydat mógł również odbyć jazdy z osobą towarzyszącą. Jazdy miałyby się odbywać pod nadzorem ośrodka szkolenia kierowców. Opiekun musi posiadać prawo jazdy od co najmniej pięciu lat i być opiekunem prawnym kursanta.

onet.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY