Policja: Zatrzymano 11 liderów środowiska Ruchu Chorzów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ niebiescy.pl

CBŚP zatrzymało 11 chuliganów Ruchu Chorzów związanych z grupą Psycho Fans. Są podejrzani o ciężkie pobicie liderów bojówek GKS Katowice i Górnika Zabrze. Wśród zatrzymanych jest znany zawodnik 
UFC Adam W. ps. Siwy.

W zwabieniu ofiar pomogły pseudokibicom dwie kobiety. Pierwsza sytuacja miała miejsce w 2015 r. Wiktoria Sz. umówiła się na spotkanie z Jarosławem P. ps. Lotek – kibicem Górnika Zabrze. Podczas “randki” w jej mieszkaniu namówiła go do wspólnego wyjścia na spacer. Na zewnątrz czekali chorzowscy bandyci, którzy przez kilka minut katowali go maczetami, młotkami, czy pałkami. Jarosław P. cudem przeżył.

Sejm przegłosował ustawę „Mama 4 plus”

Dwa lata później członkowie Psycho Fans w podobny sposób dopadli Daniela D. ps. Romek, lidera bojówkarzy GKS Katowice. Dominice P. udało się dowiedzieć, gdzie mieszka mężczyzna. Podała ona jego adres chuliganom Ruchu. Ci zaatakowali go przed jego domem. W “akcji” wzięli udział także pseudokibice Wisły Kraków. “Romek” miał rany kłute, ciete, tłuczone i szarpane na całym ciele.

Psycho Fani mieli na koncie więcej podobnych przestępstw. W 2010 r. napadli kibiców Górnika Zabrze z Gliwic. Zaatakowali ich w jednym z pubów. Jeden z fanów stracił dłoń odciętą maczetą.

Grupa była rozpracowywana od 2017 r. Wtedy aresztowany został lider bojówkarzy Maciej M. ps. Maślak. Zatrzymano 11 osób, 6 z nich trafiło do aresztu.


– Z ustaleń śledczych wynika, że grupa mogła działać od 2010 do 2017 roku na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach oraz Mysłowicach. Członkowie grupy są podejrzani m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, udział w bójkach i pobiciach tym przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboje przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz kradzieże z włamaniem, oszustwa, uprowadzenie dla okupu, obrót substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi oraz udział w tzw. ustawkach. W sprawie występuje łącznie 79 podejrzanych i nadal ma charakter rozwojowy oraz wielowątkowy – powiedziała portalowi tvp.info Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP. 

Wśród zatrzymanych jest znany zawodnik UFC Adam W. ps. Siwy. Podejrzewa się go o dział w dwóch ustawkach – z Legią Warszawa i Zagłębiem Sosnowiec oraz z węgierskim Videotonem.

Informację o działaniach bandy przekazali śledczym czterej chuligani Ruchu, którzy zdecydowali się na współpracę z policją i prokuraturą.  

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY