Asia Bibi będzie mogła legalnie opuścić Pakistan: „Ten wyrok jest prawdziwym przełomem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Asia Bibi będzie mogła legalnie opuścić Pakistan. Ten wyrok jest prawdziwym przełomem w dziejach Pakistanu – podkreśla Paul Bhatti, obrońca praw człowieka.

Wyrok ws. chrześcijanki jest przełomem w tym muzułmańskim kraju twierdzą eksperci. W związku z naciskami na sędziów pokazuje, że ” w Pakistanie istnieje sprawiedliwość”.

Ten wyrok jest prawdziwym przełomem w dziejach Pakistanu. Pokazał niezawisłość sądownictwa wobec władzy islamskiej. Przesłanie, które ekstremistom dali sędziowie, trybunał najwyższy, ale i pakistańskie władze jest bardzo jasne i czytelne – komentuje Bhatii, brat zamordowanego przez islamistów ministra, który bronił Bibi.

W tym kontekście chciałbym przypomnieć też ofiarę życia mojego brata, który zginął ponieważ wstawiał się za Asią Bibi. Bez żywej pamięci wspólnoty międzynarodowej i nieustannej modlitwy tak wielu ludzi, pewno nie doczekalibyśmy tego dnia, w którym ostatecznie odzyskuje ona w pełni wolność – mówi obrońca praw człowieka.

Przypominamy, że Asia Bibi to słynna pakistańska chrześcijanka prześladowana za wiarę, która spędziła ostatnie lata w celi śmierci. Mimo, że Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił Asię Bibi islamscy radykałowie wciąż jednak domagają się jej śmierci.

Bibi została skazana na śmierć w listopadzie 2010 r. przez sąd w Lahaur. Powodem był fakt, że mówiła znajomym muzułmankom o swojej wierze w Chrystusa, co zostało uznane za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.

Tym razem Trybunał Najwyższy w Islamabadzie oczyścił jednoznacznie Asię Bibi z wszelkich zarzutów.

Musimy jednak pamiętać, że w pakistańskich więzieniach przebywa wiele osób oskarżonych fałszywie o bluźnierstwo, które cierpią, są torturowane i wciąż czekają na sprawiedliwość. Uwolnienie Asii Bibi nie może oznaczać, że zapomnimy o ich tragicznym losie – podkreśla Bhatti.

ekai.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY