Prawo i Sprawiedliwość pozwało znanego profesora za “grupę przestępczą”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prawo i Sprawiedliwość pozwało profesora Wojciecha Sadurskiego za nazwanie PiS “zorganizowaną grupą przestępczą”.

Prawo i Sprawiedliwość pozwało prof. Sadurskiego kilka dni temu. Pozew trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Jesli ktos mial jeszcze jakies watpliwosci, to po ustawce z ostatnich 2 dni powinno byc jasne: zaden przyzwoity czlowiek nie powinien isc w paradzie obroncow bialej rasy, ktorzy na chwile schowali swe falangi i swastyki, w zmowie ze zorganizowana grupa przestepcza PiS (pisownia oryginalna) – napisał profesor.

Prawnik stwierdził również, że siła prezesa PiS tkwi w… nienawiści. W mediach społecznościowych użytkownicy nazwali Sadurskiego “profesorem elit III RP”.

Kiedy Pan Profesor mówi że coś jest złe czy przerażające to wiem że jest dokładnie odwrotnie. Podobnie jest z gazetą wyborcza i TVN. Wystarczy nawet przez przypadek Was posłuchać i wszystko staje się jasne. Człowiek przestaje mieć jakiekolwiek moralne czy poznawcze dylematy – komentują twitterowicze.

W ocenie każdego odbiorcy, rozsądnie i logicznie rozumującego, pozbawionego uprzedzeń, nieskłonnego do wyrażania skrajnych opinii, porównanie legalnie działającej partii politycznej do zorganizowanej grupy przestępczej stanowi jedno z najcięższych oskarżeń, mających na celu zdyskredytowanie, pomówienie oraz przypisanie cech powszechnie uznawanych za niegodziwe – można przeczytać w pozwie.

Prawo i Sprawiedliwość w pozwie domaga się od profesora Sadurskiego przeprosin na Twitterze i 20 tysięcy złotych odszkodowania na cele charytatywne.

Wojciech Sadurski – polski prawnik, filozof, politolog, profesor nauk prawnych, komentator polityczny.

dorzeczy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY