CBA zatrzymało byłego prezesa Lotosu. Miał działać na niekorzyść spółki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Funkcjonariusze CBA zatrzymali cztery osoby w związku z wyrządzeniem szkody majątkowej w Grupie Lotos S.A. We wtorek mają zostać przesłuchani w prokuraturze.

Ostatecznie, wśród zatrzymanych są: były prezes zarządu Paweł O., były prokurent w Lotosie, szefowa Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji w spółce oraz przedsiębiorca.

W trakcie postępowania ustalono, że przedstawiciele spółki podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze. Niewątpliwie wszystko wskazuje na to, że umowa służyła wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki.

Nieoficjalnie wiadomo, że szkoda majątkowa wyrządzona grupie Lotos miała wynieść co najmniej 250 tysięcy złotych.

Wcześniej, zatrzymano byłego zastępcę dyrektora generalnego spółki, szefową Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji firmy oraz przedsiębiorcę z firmy doradczej.

Co więcej, przeszukano już część mieszkań. Po zakończeniu czynności zatrzymani mają zostać przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Niestety, śledczy nie ujawniają na razie, jakie zarzuty planują postawić zatrzymanym.

Dodatkowo, prokurator Maciej Załęski potwierdził jedynie zatrzymanie czterech osób i jak dodał, trwają czynności w tej sprawie.

Paweł O. przestał być prezesem zarządu Lotosu w marcu 2016 roku. Śledczy dodają, że sprawa jest rozwojowa.

Ponadto, na stronie internetowej Grupy Lotos S.A. opublikowano specjalny komunikat w sprawie:

Działanie CBA dotyczy sprawy z 2011 r. Informujemy, że przedstawiciele koncernu są w stałym kontakcie ze służbami prowadzącymi tę sprawę, udzielają CBA wszelkich niezbędnych informacji lub dokumentów w wyznaczonym terminie. Spółce zależy na całkowitym wyjaśnieniu sprawy“.

Radio Gdańsk

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY