Ostrów Mazowiecki zaniepokojony ubojem krów w zakładzie mięsnym

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Polska policja prowadzi dochodzenie w sprawie rzeźni podejrzanej o nielegalny handel chorym bydłem, który został sfilmowany w ukryciu.

Główny lekarz weterynarii w Polsce mówi, o filmie nadawanym przez TVN 24. Ujawnia on nielegalną działalność jednej z polskich ubojni.

Film pokazuje wyraźnie chore krowy, a rzeźnicy tną zwłoki.

To makabryczne odkrycie jest potencjalnie poważne dla UE, ponieważ w 2013 r. skandal z koniną ujawnił złożoność sprzedaży mięsa na jednolitym rynku europejskim.

Oświadczenie funkcjonariusza weterynaryjnego mówi, że jego inspektorzy i policja otrzymali informację o “podejrzeniu nielegalnej rzezi” w ubojni koło Ostrowa Mazowieckiego w północno-wschodniej Polsce.

W nocy z 14-15 stycznia 2019 roku znaleziono tam osiem chorych krów i podjęto decyzję o niezwłocznym zabiciu zwierząt, w celu zakończenia ich cierpienia.

Wydano następnie oświadczenie, w którym czytamy:

Podczas kontroli zidentyfikowano właścicieli zwierząt, a także dealera zwierząt, który przewoził bydło nienadające się do transportu, oraz pracowników rzeźni odpowiedzialnych za dobrostan zwierząt“.

Oświadczenie pojawiło się kilka dni po audycji telewizyjnej, która pokazała krowy, które były zbyt chore, by stać zwożone z ciężarówek do rzeźni.

Niestety, co gorsza, nie wiadomo dokąd trafiło mięso…

BBC

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY