Soros chce kupić Radio Zet! Tak ma wyglądać repolonizacja mediów według PiS?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trwa rozgrywka o Radio ZET. Jego czeski właściciel chce się pozbyć stacji. Do niedawna w mediach funkcjonowała informacja, że kupi je spółka Fratria związana ze SKOK-ami i braćmi Karnowskimi. Teraz do gry wkroczył żydowski spekulant i wróg cywilizacji europejskiej George Soros.

Jak podał serwis wirtualnemedia transakcja jest już w zasadzie uzgodniona:

W komunikacie giełdowym opublikowanym w piątek po południu Agora podała, że w efekcie negocjacji ma przejąć 40 proc. udziałów Eurozetu, natomiast SFS Ventures kupi 60 proc. udziałów. Agora i SFS Ventures ustalają jeszcze między sobą szczegóły potencjalnej transakcji. SFS Ventures to czeska spółka, której większościowym udziałem jest firma Sourcefabric oferująca rozwiązania typu open source dla mediów, a mniejszościowym – amerykańska spółka Salvatorska Ventures LCC należąca do funduszu Media Development Investment Fund (MDIF). Fundusz ten, wspierany finansowo przez George’a Sorosa, w połowie 2016 roku kupił 5,35 mln akcji Agory stanowiących 11,22 proc. kapitału zakładowego spółki i dających 8,26 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu.

KE przeciwko “Stop Soros”. Drugie ostrzeżenie dla Węgier

Oznacza to, że George Soros chce przejąć Radio ZET przy pomocy kilku kontrolowanych przez siebie pośrednio albo bezpośredni, podmiotów. Nie ma wątpliwości, że w ten sposób chce zwiększyć siłę lewackiego i antypolskiego przekazu w Polsce.

NCZAS.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY