Z belgijskich więzień wyszło kilkudziesięciu terrorystów i radykalnych islamistów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Belgijskie więzienia wypuściły na wolność 182 terrorystów i radykalnych islamistów Zostali oni skazani przed 2011 r.

Część z nich, 74 osoby, figuruje w kartotece jako potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Obecnie za kratkami przebywa jeszcze 230 więźniów o podobnym profilu – podaje Adam Gwiazda na portalu społecznościowym Twitter.

https://twitter.com/delestoile/status/1088706170586652672

Planowane wypuszczenie z więzienia terrorystów, których wyroki dobiegają końca, doprowadzi do “bardzo poważnego ryzyka zamachów” . Belgijski rząd przekonuje, że jest przygotowany na walkę z terroryzmem.

W ostatnich latach rozwinęła się w kraju kultura bezpieczeństwa – mówi rząd. Eksperci zwracają jednak uwagę, że dla wielu terrorystów więzienie stanowi szkołę radykalizacji, podobny efekt ma często pobłażliwy stosunek rządu do terrorystów.

https://twitter.com/PrawyPopulista/status/1078296801369837570

Zamachy w Belgii sprawiły, że w państwie utrzymywał się stan podwyższonego zagrożenia terrorystycznego. Działo się tak od serii trzech skoordynowanych zamachów bombowych.

Od marca 2016 roku można było spotkać na ulicach Brukseli uzbrojone patrole wojskowe. W pobliżu administracji publicznej widok komandosów czy opanceroznych pojazdów wojskowych stał się codziennym widokiem.

Belgia nie jest jedynym krajem, który boryka się z problemem islamistów. Na wolność wychodzą terroryści z krajów, które chętnie przyjęły imigrantów. Podobna sytuacja dzieje się we Francji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY