Ewakuacja na Syberii. Fala sygnałów o podłożonych bombach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ewakuowano kilka budynków na Syberii. W związku z telefonicznymi informacjami o podłożeniu bomb władze zarządziły w piątek ewakuację obiektów użyteczności publicznej w obwodzie irkuckim, amurskim i w Republice Buriacji. Ewakuowano 6 szpitali w obwodzie irkuckim, zamknięto szkoły i urzędy w Buriacji.

Służby pirotechniczne i policja prowadzą od rana przeszukanie w budynku Rady Miejskiej w stolicy Buriacji, Ułan-Ude, a także w pomieszczeniach Ludowego Churału Buriacji – pisze TASS.

W obwodzie irkuckim ewakuacja prowadzona jest w odniesieniu do 11 obiektów. Sprawdzane są wszystkie sygnały o podłożeniu bomb. W mieście Angarsk trwa rewizja w centrum handlowym „Festiwal” i w szkole.

W piątek w godzinach porannych ewakuowano sześć placówek szpitalnych w Irkucku oraz na przedmieściach tego miasta. Do godz. 11.00 (godz. 4.00 w Polsce) nie udało się znaleźć potwierdzenia, że w budynkach zostały podłożone ładunki wybuchowe.

„Nad ranem liczne placówki szpitalne w Irkucku dostały informację, że umieszczono w nich bomby. Teraz wiadomo, że takich szpitali było sześć. Trwa ewakuacja z udziałem sił porządkowych i ekip ratowniczych” – podaje
Rosyjska Agencja Prasowa TASS.

Zagrożenie wybuchem nie oszczędziło nawet jednostek straży pożarnej w Irkucku. W dwóch spośród nich sprawdzana jest informacja o potencjalnych bombach.

W Irkucku temperatura wynosi aktualnie -10 st.C. Za dnia i nocy ma się jeszcze ochłodzić. W Ułan Ude -15 st.C.

Informacje o ewakuacjach spowodowanych sygnałami o podłożeniu bomb docierają też z miasta Błagowieszczeńska, w obwodzie amurskim, przy granicy z Chinami. W tym liczącym 225 tys., mieszkańców mieście ewakuowano w piątek budynki Uniwersytetu Pedagogicznego oraz okoliczne szkoły.

Agencja Ria Nowosti zwraca uwagę w komentarzu na fakt, że jest to już kolejna fala telefonów ostrzegających w Rosji przed podłożeniem bomb. W czwartek ewakuacja objęła 19 placówek szkolnych w Jużnosachalińsku.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY