“Gra na trumnach”. Czy Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach? Żona Pawła Adamowicza, nieżyjącego prezydenta Gdańska jest namawiana do startu. Chociaż nie dostała jeszcze formalnego zaproszenia, może startować z list PO, Biedronia albo nowej inicjatywy samorządowców i Donalda Tuska.

Magdalena Adamowicz przyznała w środowym wywiadzie dla Onetu, że jest zachęcana do startu w najbliższych wyborach.

“Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna”. – stwierdziła Adamowicz.

Start z listy PO jest raczej wątpliwy. Politycy Platformy uważają, że takie pogłoski są rozpowszechniane przez partię rządzącą i mają pokazać, że “opozycja gra na trumnach”.

Zdaniem dziennikarzy, Magdalena Adamowicz mogłaby wystartować z listy nowej partii Biedronia. Od lat przyjaźni się bowiem z Krystyną Danilecką-Wojewódzką, obecną prezydent Słupska.

Co więcej, inną opcją ma być start z listy nowej inicjatywy samorządowców i Donalda Tuska, która, zdaniem dziennika, właśnie się kształtuje. Tusk miał rzekomo prowadzić ostatnio intensywne rozmowy z samorządowcami Pomorza.

Nawiązując do PO – kto tak naprawdę prowadzi “grę na trumnie”?

https://twitter.com/MarcinRola89/status/1087974194070126593

FAKT

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY