500+ dla Ukraińców? Opłaca im się sprowadzać do Polski całe rodziny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

500+ dla Ukraińców! Według oficjalnych danych, już ponad 4,5 tysiąca ukraińskich dzieci pobiera w Polsce świadczenie z rządowego programu 500+. Ukraińcom opłaca się sprowadzać do Polski całe rodziny. Umożliwia to ta sama umowa, która pozwala na dopłaty z budżetu do minimalnych emerytur w Polsce.

Jak wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w 2018 roku świadczenie z programu 500+ było wypacane na 4562 dzieci z obywatelstwem ukraińskim. Daje to średni miesięczny koszt ponad 2,2 mln zł.

8 tysięcy dzieci-obcokrajowców otrzymuje świadczenie 500+. W 2018 roku szacowano, że trafi do nich szacunkowo ponad 48,6 mln zł. Ukraińcy posiadający w Polsce kartę pobytu czasowego z pozwoleniem na pracę mogą ubiegać się o 500 zł na dziecko od 2016 roku.

Polakom coraz trudniej uzyskać świadczenia.

Ukraińskim pracownikom opłaca się sprowadzać do Polski całe rodziny. Jeśli pracują legalnie, mogą odkładać nie tylko na polskie emerytury i renty. Mogą także korzystać z programu 500+ na dzieci, które mieszkają z nimi w Polsce. 500+ dla Ukraińców to istotne wsparcie i zachęta do przyjeżdżania do Polski.

Przypomnijmy, że warunkiem otrzymania dopłaty do minimalnej polskiej emerytury jest bardzo krótki (poniżej roku) okres legalnej pracy w Polsce. Dodatkowo konieczne jest prawo stałego pobytu w naszym kraju.

kresy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY