Salvini: Pierwszy raz jest więcej deportacji niż przyjazdów imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Liczba imigrantów zakwaterowanych we włoskich ośrodkach na koszt włoskich obywateli spadła w porównaniu z 1 stycznia 2018 o 50 000 tysięcy – deklaruje Matteo Salvini.

Obliczcie oszczędności mnożąc przez 30 euro dziennie. Pierwszy raz jest więcej deportacji niż przyjazdów – podkreśla wicepremier Włoch.

https://twitter.com/delestoile/status/1088159485087174656

Salvini tłumaczy także wyjście Włoch z misji “Sophia” – “Od lipca 2015 do grudnia 2018 we Włoszech wylądowało 43 327 migrantów, 100% “uratowanych”. Jaka z tego korzyść dla Włoch?” “Są dowody na kontakt telefoniczny pomiędzy osobami na pokładzie statków NGO a przemytnikami na lądzie – tłumaczy z portalu agenpress.it Adam Gwiazda.

Czytaj więcej: Salvini: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej

Włoski rząd od początku zapowiadał walkę z migracją. Matteo Salvini na początku stycznia odwiedził Polskę. Podczas wizyty mówił o powrocie Europy do swoich korzeni: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej – podkreślał na konferencji prasowej z szefem polskiego MSWiA.

Salvini jest znany ze sprzeciwu wobec masowej imigracji. Zapowiedział m.in., że Włochy zamkną lotniska przed wszelką nieautoryzowaną próbą przewiezienia drogą lotniczą azylantów. Do walki z niekontrolowaną migracją namawia także inne państwa europejskie.

agenpress.it
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY