Od lutego żołnierze otrzymają większe wypłaty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na początku lutego żołnierze otrzymają wyższe wypłaty. Wojskowi dostaną też wyrównanie za styczeń, kiedy to pensje były “po staremu”.

Wypłata wyższych pensji będzie możliwa ponieważ w środę w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie w sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych. To od terminu publikacji zależało kiedy żołnierze otrzymają wyższe wypłaty.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1088337693141012481

Opublikowane rozporządzenie określiło siatkę uposażeń zasadniczych dla żołnierzy. Płaca wzrośnie wraz ze stopniem wojskowym (od 200 do 550 zł brutto). MON przewidział również podwyżkę dodatków za długoletnią służbę.

Wiadomość o tym, że żołnierze otrzymają wyższe wypłaty dostała się do mediów już na jesienie 2018 roku. Wtedy też prezydent Andrzej Duda podpisał odpowiednie dokumenty dotyczące uposażeń w wojsku wzrosną.

Patrząc średnio, będzie to oznaczało podwyższenie przeciętnego uposażenia żołnierza zawodowego o ok. 540 zł. Nie jest to kwota bagatelna. Cieszę się, że to podwyższenie następuje – mówił prezydent. – Dobra służba musi być godnie wynagradzana – komentował decyzję szef MON Mariusz Błaszczak.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że przeznaczy na podwyżki ponad 700 mln zł. Natomiast całkowita wysokość funduszu na uposażenia żołnierzy w 2019 roku to ponad 7,2 mld zł.

MON w wydanym komunikacie podkreślił, że podejmuje działania “aby zawód żołnierza był konkurencyjny wobec innych, także pod względem zarobków i perspektyw, tak aby zainteresować służbą wojskową więcej chętnych i zwiększyć liczebność Wojska Polskiego”.

defence24.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY